30 Ağustos Atatürk Kupası Futbol Turnuvası Ayvalık’ta Başladı

Ayvalık’ta 30 Ağustos Atatürk Kupası Futbol Turnuvası’nın üçüncüsü, Zerrin Kaptan Spor ve Sosyal Tesisleri’nde Ayvalık Belediye Reisi Sevinçli Olmuş ve ADD Ayvalık Yazıhane Başkanı Ahmet Üzgeç’in tevessül vuruşuyla start aldı.

Ayvalık Belediyesi ve Atatürkçü Us Derneği Ayvalık Şubesi Başkanı Ahmet Üzgeç’in girişimleriyle, Balıkesir Dünkü Spor Kulüpleri Federasyon temsilcisi Cemal Erhanoğlu’nun birleştirme ettiği turnuvanın önce gününde Batıorduspor Kulübü ile Altınovaspor takımları yüz yüze geldi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yüzüncü yılını kutlamaya hazırlandıklarını hatırlatan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Reşit, “Cumhuriyetimizin kurucusu Celil Alemdar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti gönül ettiği ve bu Cumhuriyeti sonsuza büyüklüğünde yaşatacak olan gençlerimiz sporla büyüyor, yetişiyor; bu birlikte bize kurum veriyor. Turnuva süresince Atatürk’e onun bize emanet ettiği Cumhuriyet Altını gençlerine uygun tıpkı mücadele bekliyorum. Futbol takımlarımıza, antrenörlerine ve dinç futbolcularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.Share: