Acı Kayağı Türkiye Şampiyonası yarın Rize’de başlayacak

Yara Kayağı Türkiye Şampiyonası, erte Rize’nin İkizdere ilçesinde başlayacak.

Türkiye Dağcılık Federasyonundan yapılan açıklamaya bakarak, Gençler-Büyükler Kötü Kayağı Türkiye Şampiyonası, hafta sonu İkizdere’de Cimil Köyü’nde gerçekleştirilecek.

Organizasyon kapsamında Türkiye Alpinizm Federasyonu ile İkizdere Belediyesi beyninde protokol imzalandı.

Açıklamada görüşlerine kayran verilen Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Ersan Başar, İkizdere’de düzenlenecek şampiyonaya ülkenin elit elem kayağı sporcularının katılacağını belirtti.

Yara kayağı Türkiye’de gelişen branşlardan biri olduğuna dikkati çeken Başar, “Şampiyona ile sporcularımızın yetişmesi, milli takımın oluşturulması ve uluslararası yarışmalara katılacak sporcularımızın belirlenmesini sağlayacağız. Özellikle bölgede gelecekte zinde sporcuların yetişmesi ve yetersiz dışından üstelik acı kayakçılarının bölgeye gelerek ülkemizin dağlarını tanıtılması açısından makro tıpkı okazyon olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz ise ati milli sportmen ve davetlileri mihman etmekten öz saygı duyduklarını kaydetti.

Organizasyonunun ilkini sabık yıl yaptıklarını hatırlatan Karagöz, “Federasyonumuz teşekkürname ederim, bize topluluk çıktı. Lüzumlu Vilayet lüzumlu Uray Başkanlığı’mız, İkizdere Kaymakamlığı’mız, İkizdere Uray’mizin katkısıyla tahammülfersa ayrımsız tertip oldu. Güvenli adımlarla projeyi çok henüz yukarılara örtmek üzere çalışmaya bitmeme ediyoruz. Bu yapılanma bir hayalle başladı. Sakıncasız adımlarla projeyi çokça daha yukarılara yollamak üzere çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: