Aşure Ayı İnce, S-400 konusunda Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’na yüklendi: ABD’ye göz kırpıyor

Yurt Partisi Umumi Başkanı Muharrem İnce, İzmir’dahi açıklamalarda bulundu. Foça ilçesi Firar Midilli Görelik Caddesi girişinde partililerce karşılanan Aşure Ayı İnce’ye, umumi heyet üyeleriyle bozuk Menemen Belediye Başkanı Tahir Atmaca da eşlik etti. Çarşıyı konuşma eden İnce, sorunları dinleyip esnaf ile foto çektirdi. İnce, daha bilahare Nihat Dirim El Erki ve Sulh Meydanı’na kurulan gezici kürsüde müracaat yaptı.

“TÜRKİYE’DE TABAN NAMEVCUT”

Türkiye ekonomisinin haddinden fazla tahakküm eyyam geçirdiğini belirten İnce, “70 cent’e muhtaç oldu ama yurttaşlık satmadı. İlk misil Türkiye, 400 bin dolara yurttaşlık satıyor. Ayrıksı ülkelerde vatandaşlık veriyor ama koşullar var. Söz Gelişi; Portekiz diyor kim sana habitat hakkı veririm amma 10 yıl vatandaşlık vermem. ‘Başkent Lizbon’a gidemezsin’ diyor. ‘Portekizce öğreneceksin’ diyor. ‘Gösterdiğim yerlerde yaşayacaksın’ diyor. Türkiye’üstelik ayaklik bulunmayan. Bas 400 bin doları, sabah yurttaşlık, tezelden oy istimal hakkın da var. Türkiye’dahi Büyük Ulus Meclisi devre dışı kalmıştır. Yargısı FETÖ’ye teslim olmuştur, ordusu dağıtılmıştır. Üniversitesi susturulmuştur. Kaba benzeri siyasa kurumu vardır” diye konuştu.

“NE CUMHUR NE MİLLET; BIRICIK SEFER MEMLEKET”

CHP’ye 42 yıl hizmet ettiğine dikkat çekici İnce, “CHP’nin düşmanı değilim, dostuyum amma anca biberli ellerde kim Cenabıhak aşkına şu belediyeleri görüyor musunuz? Memnun musunuz bundan ego değilim. Bakın, Menemen’i kaptırdılar. Urla gitti, bütünü gitti. Bu rezalete bire bir ‘dur’ dememiz lazım. Tamam sahn pahalılığı var, para şişkinliği çokça faziletkâr, münteha bu iktidardan kurtulmalıyız. Bu iktidardan kurtulacağız da 13 sene Erdoğan’ın bakanlığını yapmış Babacan mı bizi kurtaracak? ‘Suriyelileri göndereceğiz’ diyorlar de ‘6’lı masa’daki Davutoğlu mu gönderecek? O getirmedi mi Suriyelileri? Elbet olacak bu aksiyon? Bakın onun üzere bu millete diyoruz kim ne topluluk hangi millet, tek kat Şehir. Size bakir aynı alternatif sunuyoruz” dedi.

“S-400’Ü ELEŞTİRMEK ‘ABD’YE SENİN ADAMINIM’ DEMEKTİR”

İnce, şöyle bitmeme etti: “Bazı konuları tartışamayız. Gâh konular siyasa üstüdür. Örneğin S-400. S-400, bire bir defans aracıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, NATO üyesidir ama NATO üyesi ülkeler; PKK’ya, YPG’ye zırh vermektedir. Bizi sırtımızdan vurmaktadırlar. Türkiye, F-35 almak istemiş. ABD’ye parasını vermesine rağmen uçaklar, tasdik edilmemiştir. Türkiye’dahi S-400 alıyor. Demincek muhalefetin çıkıp, S-400’ü eleştirmesi ABD’ye göz kırpmasıdır, ‘Senin adamınım’ demesidir. Tığ öyle demiyoruz. Türkiye kendini savunması için S-400 alması gerekiyorsa S-400 alacak. F-35 alması gerekiyorsa F-35 takanak. ‘Ne işimiz var Azerbaycan’dahi’ demiyoruz. Türkiye Azerbaycan’a yardım etmelidir ayrıca bir iki etmiştir. İktidar olduğumuzda henüz aşkın edeceğiz. Milli konularda tamamen hisse senedi olsun, diyerek ortalığı muayene etmek; uymazlık girmek değildir. Tehalüf gelmek, yanlışları gördüğünüzde konuşmaktır. Dış politika ayaküstü konuşulacak, 3 görüş çok alayım, diye niteleyerek konuşulacak aksiyon değildir. Türkiye’ye yeni bir alternatif sunuyoruz. Arı Sili, tek kirlenmemiş aynı partiyiz. Arkasında müteahhitler namevcut. Hazne yardımı namevcut. Belediyeler yok. Gönüllüler ordusunun aidatları var. İşimiz tahakküm ama bunu başaracağız.”Share: