Batman’da Mehmet Akif Ersoy anıldı

Batman Valiliği tarafından ve Batman Lisesinin organizasyonuyla 12 Mart İstiklal Marşı’nın TBMM’de kabulünün 102. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenlendi.

Batman İl Firez Merkezinde planlı etkinlikte, Batman Lisesi öğretmenlerinden Abdülhamit Yağmur eliyle yapılan günün meal ve önemini içeren konuşmanın ardından, “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy” ünlü sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi.

Program; şiirlerin okunması, oratoryo ve çalgı dinletisiyle devam etti. Geniş katılımlı ihtifal programına Batman Ilbay Vekili Kıymet Kılıç, Ilbay Yardımcısı Murtaza Ersöz, Garnizon Komutanı Hava Sancak İhsan Kaplan, İl Güllabi Komutanı Albay Yoksulluk Aşırı, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Çıpa, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Mahmut Kurtaran, Cumhuriyet Altını Başsavcı Vekili Fatih Aslan, TPAO Müdürü Mustafa Demir, iklim yöneticileri, STK’lar ile vatandaşlar katıldı.

Anma programı türkü, kâtiplik ve foto dalında ve İstiklal Marşı’nı sunturlu kıraat yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin arz edilmesinin arkası sıra sonuç buldu.

Batman Türk Telekom Anadolu Lisesi öğrencisi Nubahar Geriden Geriye, İstiklal Marşı’nı sunma iyice kıraat yarışmasında bir numara oldu. – BATMAN

Share: