Bodrum’da Veli Bölgesi İş ve Tanıtım Forumu düzenlendi

Rusya- Türkiye İş Konseyi marifetiyle Muğla’nın Bodrum ilçesinde, Iye Bölgesi İş ve Lansman Forumu düzenlendi.

Bodrum Ticaret Odası’ndan (BODTO) yapılan açıklamaya bakarak, BODTO’de gerçekleşen etkinlikte, gelişim insanları Rusya pazarında iz geliştirme imkanları karşı ikili görüşmeler yaptı. Bodrum’un sektörel tanıtımlarının bile yapıldığı forumda Rusya-Türkiye İş Konseyi ile RTİK-RUSİAD oluşumlarının Rusya’ya ihracatta sağladığı kolaylaştırıcılıklar üzerine bile bilgiler verildi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, burada yaptığı konuşmada, Türkiye ve Rusya’nın ortak menfaatlerde buluştuğuna değinerek, iki yandaki ülkenin aynı hukuk köprüsüne ehil olduğunu belirtti. Domestik yönetimlerin diplomaside sulh diyalogları kurabileceğine de değinen Aras, bu doğrultuda birçok büyüklük ile angajman halinde olduklarını kaydetti.

BODTO Başkanı Mahmut Başkomutan Kocadon bile oda ile iletişime geçerek etkinliği gerçekleştiren Rusya-Türkiye İş Konseyi Başkanına ve RTİK-RUSİAD Başkanlarına teşekkürname ederek, iş insanlarının firmalarını Rusya pazarında tanıtmalarına imkan tanıyan bu oluşumu destekleyeceklerini bildirdi.

RTİK-RUSİAD Başkanı ve Rusya-Türkiye İş Konseyi Başbuğ Danışmanı Hacı Akdemir dahi hazırladıkları ticari ana kapı ile Türk girişimcilerin im tanıtımı ile aut pazara açılabileceğine belen etti.

Akdemir, Bodrum’un arkası sıra İzmir, Bursa ve İstanbul’da 6 kamer süresince bunun kadar organizasyonlarla aksiyon insanlarını tıpkı araya getireceklerini da ifade etti.

Konuşmalar ve bilgilendirmelerin peşi sıra toplantı BODTO dinlenmelik alanında ikili gelişim görüşmeler ile devam etti.

Share: