Bursa’da kiracı daireyi boşaltması için bağrış çağrış tacizi özne ocak sahibinden şikayetçi oldu

Bursa’nın İznik ilçesinde sülale sahibi tarafından daireyi boşaltması üzere bağrış çağrış yapılarak, çalgı çalınarak taciz edilen müstecir, polise başvurdu.

Yeşil Cami Mahallesi Büke Sokağı’nda iki eğik evin alt katında eşi ve yaşları gerçekten 4 çocuğuyla eğleşme fail Nusret Durmaz, eğin katındaki ev sahibi Tenzile B’den şikayetçi oldu.

Durmaz, AA muhabirine, iki sene önceki taşındıkları lüp sahibinin, kendilerinden aldığı kiradan aşkın sevap verecek birisini bulup kendilerini evden fehmetmek istediğini söyledi.

Tenzile B’nin alelhusus akşamları tencere tavayla ve yere bire bir şeyler vurarak gürültü yaptığını, ocaklık deliğinden alt kata yüksek sesle çalgı aleti açıp dinlettiğini anlatan Durmaz, şöyle konuştu:

“Benzeri aydır beribenzer edisyon şeyler geçirdik. Nemli olduğu için haddinden fazla sabrettik, sonuçta hepimizi annesi babası var ama bu teyze de bunu çok kullandı ve bize aynı insanın benzeri insana yapmaması gereken şeyler yaptı. Benim adıma ayrımsız iş bulunmayan amma çocuklarım erinçsiz oldu, akşamları uyuyamadılar, korktular. Biz da bir molekül yapamadık. Yapabileceğimiz biricik madde polise şikayette düşmek. Biz dahi bunu yaptık. Onlar bile sağlıklı olsunlar ilgilendiler amma bizim sıkıntımız tıpkısı aydır bu şekilde devam ediyor.”

Durmaz, iki yıldır kirayı aksatmadığını, sülale sahibiyle bundan evvel temas sıkıntı yaşamadıklarını dile getirdi.

Ev sahibinin, anlaştığı bakir kiracıyı kapılarına getirdiğini öne süren Durmaz, “Evire Çevire ayrımsız dille izahını yaptık, bize zaman vermeleri gerektiğini söyledik. Bu müddet süresince eş bulup ayrılabiliriz amma haliyle tığ üstelik çalışıyoruz, işlerimiz oluyor. Neticesini bekleyeceğiz.” dedi.

“Müziği koyuyorum, tamamen onları rahatsız etmek amacıyla”

Tenzile B. ise bu habbe kirasıyla geçimini sağladığını belirtti.

Kiracısından remiks yapmasını istediğinde 650 liradan 1000 liraya yükselttiğini, parayı bankaya yatırdığını anlatan Tenzile B, “Müziği koyuyorum, temelli onları rahatsız etmek amacıyla. Ben bile onun eline bakıyorum. Ego evimde oturmasını istemiyorum. Bana tıpkısı saygısı bulunmayan. Bulsun aile, çıksın. Ego istemiyorum imdi bunları. Kulağım ağır işitiyor, çalsın dursun. Hemen hedef o, taciz etmek.” ifadelerini kullandı.

Share: