CHP’den ihraç edilen Tanju Özcan beraat ettiğini açıkladı

CHP’den ihraç edilen Tanju Özcan aklanma ettiğini açıkladı

“Benden özür dilenmezse hakkımı helal etmeyeceğim, manevi tazminat davası açacağım”

BOLU – Bolu Şehremini Tanju Özcan, DOĞRU Partili meclis üyesi Hacer Çınar’a müteveccih ifadeleri cihetiyle için açılan davalardan aklanma ettiğini söyledi. Özcan, “Benden bozukluk dilenmezse hakkımı helal etmeyeceğim. Size ayrıca tazminat davası davası açacağım” dedi. Sedir Üyesi Hacer Çınar ise namına aklanma kararının manifesto edilmediğini belirtti.

Bolu Belediyesi’nin mayıs kocaoğlan sedir toplantısında Belediye Reisi Tanju Özcan, AK Fırka Uray Divan Üyesi Hacer Çınar’a müteveccih, “Bana neden umum sallıyorsunuz, ego evli barklı adamım kusur oluyor” ifadesini kullanmış ve bu sebeple üzerine cürüm duyurusunda bulunulmuştu. Hacer Çınar, Bolu 1’inci Aile Mahkemesine, Tanju Özcan’a alın kendisine müteveccih dulda kararı alınması için başvuruda bulunmuş, başvuruyu değerlendiren duruşma Çınar’ın “tedarik” talebini kabul ederek, koruma kararı almıştı. Tanju Özcan ise bu süreçte Cumhuriyet Altını Umum Partisi’nden 1 sene arızi süreyle ihraç edilmişti.

“Benim neyimi protesto ettiniz günlerce?”

Bolu Belediyesi’nin boşluk kocaoğlan sedir toplantısının 2. birleşiminde açıklamalarda mevcut Başkan Özcan, davalardan beraat ettiğini açıkladı. Özcan, “Eş mahkemesi beni aklamış, ego ceza mahkemesinden da aklanma etmişim. Evet, siz Türe-İş olarak benim neyimi protesto ettiniz günlerce? Mahkeme, ‘Burada suç yok’ diyor. Benim partiden resmi atılma gerekçem birlikte bu. Zımnında ben aklandım, vicdanen üstelik rahatım, hukuken de rahatım” dedi.

Özcan, açıklamasına şöyle bitmeme etti:

“Bana bühtan attığınız amacıyla de sizden defo bekliyorum. Benden özür dilemezseniz siz ve partilileriniz, o Hak-İş, sarı sendikanın yetkilileri, ‘Hadi dondurma yiyelim, ne sunturlu başardık’ diyenler. Benden bozukluk dilenmezse hakkımı helal etmeyeceğim. Size ayrıca tazminat davası davası açacağım”

“Elinizi vicdanınıza koymanızı istirham ediyorum”

Sedir üyesi Hacer Çınar ise kendisine beraat kararının deklarasyon edilmediğini ifade ederek, Özcan’a müteveccih, “Hepinizden elinizi vicdanınıza koymanızı istirham ediyorum. Eğer bu benim yerime sizin eşiniz, sizin kız kardeşiniz, sizin evladınız olsaydı. Ben benzeri anneyim, aynı annenin babanın üstelik evladıyım. Burada yapılan terbiyesizliğin, karşılığındaki yüzsüzlük ancak bu kadar olur. Kendisini buradan bir nöbet daha kınıyorum. Hız karşısında aklanabilir ama Allah huzurunda ne yapacağımızı hep gelişigüzel göreceğiz. Bize bile yargıdan mevrut benzeri karar bulunmayan” ifadelerini kullandı.

Share: