Depremzede kardeşleri için derslik yapıyorlar

Depremzede kardeşleri için dershane yapıyorlar

NEVŞEHİR – Nevşehir Patika Lisesi ve Nevşehir Mesleksel Eğitim Bilimi Merkezi öğretmen ve öğrencileri, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzede öğrenciler amacıyla konteyner derslik üretiyor.

Nevşehir Çığır Lisesi ve Nevşehir Mesleki Eğitim Bilimi Merkezi hoca ve öğrencileri, 6 Şubat’taki depremlerin peşi sıra başlatılan istihsal çerçevesinde Hatay’a çalışmak üzere taşımalık derslik üretiminde fahri yerine çalışmalara katılıyor. Arkadaşları hafta sonu tatili yaparken, kendisi depremzedeler amacıyla okulunda yapılan taşımalık sınıfın üretimine gönüllü katıldığını belirten MESEM Esrar Bölümü 12. Derslik öğrencisi Mehmet Doğan “Yaptığımız konteyner sınıflar emsallerine bakarak elan sağlam oluyor. Tek malzemeden kaçınmadık. İlkokulda okuyan kardeşlerimiz için elan kuvvetli yapıyoruz. Bu sınıflarda okuyacak kardeşlerime bile başarılar diliyorum” dedi. Okulları yıkılan kardeşleri amacıyla taşımalık yapımında gönüllü müteharrik Afganistan uyruklu 12. Sınıf öğrencisi Sunnat Moradı ise, “Öğretmenlerimiz arayarak bu projeden bahsetti. Bende fahri yerine geldim ve burada çalıyorum. Depremde bir nice kardeşimizin okulları yıkıldı. Bizde burada elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Nevşehir İl Milli Terbiye Müdürü Memet Çelik dahi, “Yer Sarsıntısı bölgesindeki öğrencilerin ihtiyacını bastırmak amacıyla sınıflar oluşturuyoruz. Şu dakika da Hatay iline 4 dershane ve 250 öğrenciye eğitim bilimi verecek şekilde taşımalık sınıflar yapıyoruz. Önümüzdeki hafta zarfında bu sınıflar Hatay ilinde konuşlanacak ve öğrencilerimizin hizmetinde olacak. Deprem bölgesinde alelhusus kuvvetli konteyner sınıflara ihtiyaç var. Havaların ısınması nedeni ile oba sınıflarda terbiye az buçuk daha zorlaşacak. Bu nedenle Nevşehir Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü yerine bu ihtiyacı gördük ve taşımalık okulunu oluşturduk” dedi.

Share: