Elkızı ve ailesi bıçaklı saldırıda yaralandı, saldırgan kayınço başıboş bırakıldı

Batman’da eşi vasıtasıyla psikolojik çabukluk gören ve metrukiyet aşamasındaki eşinin kardeşi vasıtasıyla bıçaklı saldırıya uğrayan Mizgin C., saldırganın erkin bırakılmasına reaksiyon gösterdi.

Boşanma aşamasındaki eşi İsmail Ü.’den psikolojik ivinti gördüğü üzere hayatına akıbet vermeye etkin 25 yaşındaki Mizgin C., hastaneden taburcu edildiği 30 Nisan’da saldırıya uğradı. Batman kent merkezinde Diyarbakır Caddesi Dört El Kavşağı’nda eşi ve kayınçosu tarafından bıçaklı saldırıya maruz küsurat, iyi kolundan yaralanan Mizgin C.’nin annesi, babası ve amcaoğlu ise ölümsek darbeler aldı. O anlar düzenlilik kameralarına yansıdı.

4 kişiyi bıçaklayan şahsın elini kolunu sallayarak dışarda dolaştığını belirten Mizgin C., “Yaşadığım bıçaklı atılım öncesi eşimden 4 yıldır ruh bilimsel momentum görüyordum. Daim hakaretlere maruz kaldım. Eşimle tartıştım merhem alıp intihar ettim. 2 devir boyunca bati bakımda kaldım. Hastane çıkışı kayınçom babamı arayarak gel kızını şike dedi. Ego gitmek istemedim oğlumun yanına gitmek istiyorum dedim. Bana hakaretler etti ve zorla taksiye bindirdi ve ailemi arayıp Batman kent merkezinde mevcut dört yola çağırıp ‘gelip kızınızı alın’ dedi. Ailem verilen adrese geldi. Amma olayın büyüyeceğini, bıçaklanacaklarını bilmiyorlardı. Planlı aynı şekilde eşimin kardeşi Maşallah Ü. orda kendini sakladı. Eşim ve babam tartışmaya başlıyor. Maşallah Ü., saklandığı yerden çıkıp aracısız babamı bıçaklıyor. Babama ikinci ayrımsız çarpış vurmaya çalışırken ego araya girdim bıçak darbelerine köle maruz kaldım. Kolumda 3 bıçak yarası var. Aldığım bıçak darbeleri asap damarlarımı kesti ve artık eskisi gibi kolumu kullanamayacağım. Maşallah Ü., 2 kamer 5 dolaşma cezaevi yatıp dışarı artık. Kuşkusuz bire bir insanlık 4 kişiyi bıçaklayan adamı 2 kamer hapisle cezalandırılıyor. Bu büyüklüğünde macerasız mı? Devletimizin adaletine güveniyorum. Devletimiz, gereken cezayı Maşallah Ü., İdris Ü. ve İsmail Ü.’ye vermesini istiyorum. Daha hangi kadar kadınların akıl dökülecek, nereye büyüklüğünde kadınları öldürecekler. Hak yerini bulsun. Ego bire bir anneyim benzeri annenin bire bir babanın evladıyım. 3 aydır evladımın hasreti ile yanıp tutuşuyorum. Doğruluk gâvur adamı başıboş bırakıyor. 4 kişiyi bıçaklayan adam elini kolu sallayarak dışarda dolaşıyor” dedi.

Mizgin C.’nin avukatı Mehmetşah Iyi ise “İddianame gayrimeskûn amade değilken halen tıpkı akıbet alınmazken delilerin bilcümle toplanmamışken, hastanenin kati raporları henüz çıkmamışken Maşallah Ü.’nün mahkemece erkin bırakılmasını gerçekte çokta akla yatkın bulmuyoruz. Maşallah Ü.’nün tahliye edilmemesinin elan akla yatkın olduğunu düşünüyoruz. Tıpkı zamanda mahkemenin vermiş olduğu Maşallah Ü. ile ilgili bile bile cerh suçunu hatalı olduğunu düşünüyoruz. Kesten yaralama suçu değil, “insan öldürmeye yönelik teşebbüsten” yargılanmasını düşünüyoruz. Zira kullandığı bıçak 13 santimetre büyüklüğünde. 5 kişinin yaralanmasına etmen olduğu amacıyla bu adamın, kayırıcı öldürmeye teşebbüsten tutuklanma gerektiğini ve katiyen tahliye edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda lazım girişimlerimizi yaptık. Mizgin C.’nin avukatı adına gerekse Batman İnsan Hakları Derneğinin ve gerekse baromuzun kadın haklarımızın yapmış olduğu çalışmalarla itiraz dilekçelerimizi sunduk. Maşallah Ü’nün tutuklanması üzere mukteza çalışmaları yapıyoruz. Dilekçelerimizi sık sık vermeye devam edeceğiz” diyerek konuştu. – BATMANShare: