Eş, Hanımanne Meral Akşener’e Dert Yandı, Ağladı: “Oğlum Tarım Mühendisi Hamaliye Ediyor”

Vukuf: EDDA SÖNMEZ – Alıcı: FAHRETTİN ÖZTÜRK

İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener, Küçükçekmece Cennet Mahallesi’nde esnafı müzakere etti. Esnaf ekonomi ve maltalık pahalılığından şikayet ederken, Akşener’e kayınvalidesiyle birlikte veca yanan tendürüst eş ise gözyaşlarını tutamadı. Nemli karı ise “Oğlum ekincilik mühendisi amma hamallık ediyor” dedi.

İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyareti için geldiği Küçükçekmece’bile partililer karşıladı. Akşener, ilk önce aynı giyim mağazasına girdi. Arkası Sıra ayrımsız eksantrik kadın giyim mağazasının sahibi ile dostça etti. Akşener, burada yere düşürdüğü çorabı satın aldı. Girdiği bire bir dükkandan dahi çanta düz ve cadde üzerinde açılan ayrımsız SMA armağan standını ziyaret fail Akşener, henüz sonra dondurma, döner sermaye ve kuyumcu dükkanlarına uğradı.

Akşener’in görüşme ettiği esnaf ekonomiden şikayetçi oldu ve geçinemediklerini söyledi. Akşener de esnafa “Tanrı yardımcımız olsun inşallah düzelecek. Sizin kararınız, siz değiştireceksiniz” dedi.

“OĞLUM ZİRAAT MÜHENDİSİ HAMALLIK EDİYOR”

Akşener, nemli tıpkısı kadın ve gelini ile bir müddet sohbet etti. Balıkesir’de ayrımsız oğluyla alay malay yaşadığını mütekait maaşı ile geçinmeye çalıştığını söyleyen yaşlı karı, İstanbul’de hayat dolu gayrı oğlunu musahabe etmeye geldiğini söyledi. 4 oğlu olduğunu hepsinin da şu dakika atıl olduğunu anlatan buğulu kadın, alay malay yaşadığı oğlunun daha ilk İstanbul’birlikte sigortalı çalıştığını fakat geçinemediği üzere ve daha bozuk olacağı ve kira parası ödemeyeceği amacıyla Balıkesir7e kendisinin yanına taşıdığını anlattı. Buğulanmış karı, tarım mühendisi olan oğlunun ise iş bulamadığı amacıyla hamallık yaptığını dile getirdi.

Akşener ile nemli eş ve henüz sonradan onlara katılan gelini olan zinde kadın ile ortada gelişen diyalog şöyle:

“Akşener: Oğlun ekincilik mühendisi ve hamaliye yapıyor öyle mi? Bacı adın hangi senin?

Nemli eş: Leyla adım.

Akşener: Elkızı, neredesin? Sen misin? Gel kızım.

Buğulu Karı: Aile işine gidiyor gelinim.

Akşener: (Geline) Sen nerelisin?

“HAKEZA BİR CUMHURİYETTE KIZLARIMI OKUTTUM AMMA MAATTEESSÜF ÇIĞIR SAHİBİ YAPAMADIM”

Tüvana kadın: Ego Karslıyım. Eşim üniversite mezunu Erzurum Atatürk Üniversitesi mezunu. Eşim hareket bulamadı. Şimdi aynı fabrikada çalışıyor. İki kızım var. İki kızım üstelik hemşirelik yaptı. KPSS’ye giremediler. Sağlık meslek lisesini bitirdiler. Yoz kızım iş bulamadı. Yıpranmamış kanun daha çok. Hemşire yardımcısı.

Akşener: Senin tahsilin ne?

Taze karı: Ego ilkokul mezunuyum. Evlere temizliğe gidiyorum. Böyle tıpkı Cumhuriyette kızlarımı okuttum ama maalesef iz sahibi yapamadım. İstiyorum çocuklarım fena hâlde yerlerde olsun.

Akşener: Demincek ego buradan ayrılıyorum. Bu kızımız sizinle kalacak iletişim bilgilerini algı ben ne yapabilir bakacağım.

Genç avrat: Eşim ilkokul almanak darülfünun mezunu, tıpkı yılda pedagoji aldı. Eşim hisse senedi bulamadı. Çokça zorlandık, çocuklarımızı okuttuk ama çocuklarımız güzelce bire bir yere gelemedi. Zira hemşire yardımcılığı çıktı.

Buğulu eş: Gençlere cemaat çıkın kâfi.

“ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKIN. BİR TEMEL NAMINA YALVARIYORUM”

Canlı kadın: Dilek ediyorum okuyan çocuklarımıza topluluk çıkı. Cenabıhak razı olsun, çokça teşekkür ederim. Benzeri anne namina yalvarıyorum yani. Beribenzer yalvarıyorum. Hakeza pekâlâ tıpkısı Türkiye’da yaşıyoruz evet. Ego çocuklarım amacıyla… Çocuklarımı sunturlu yerlerde bekliyordum amma olmadı.

“OĞLUM ÜNİVERSİTE OKUYOR TÜRKİYE’DEN KAÇMANIN YOLLARINI ARIYOR”

BU ARADA eksantrik bir yurttaş birlikte Akşener’e, “Bacı ayrımsız oğlum var Türkiye’den kaçmanın yollarını arıyor. Üniversite okuyor, şimdiden gitmenin yolunu arıyor” diyerek seslendi.

“EGO SİZİN BAŞA GELMENİZİ İSTİYORUM BİR KADIN ADINA”

Zinde avrat: Ego sizin başa gelmenizi istiyorum benzeri karı namina. Tanrı bin misil razı olsun.”Share: