Esmer yollarında genişlik

Kişmiri yollarının yapım, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde bunaltıcı gidilmesi, gidiş geliş meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün posta durumu bültenine bakarak, TEMA Otoyolu’nun İzmit Gün Batısı-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara yönünde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun söz konusu kesimi trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Garp Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor. Icraat hafta arası rastgele dönme 22.00-06.00 saatlerinde yapılıyor.

Rum Otoyolu’nun Düzce- Kaynaşlı kavşakları 7-9. kilometrelerinde üstyapı düzeltme çalışmaları sürdürülüyor. Bu sebeple bahis konusu mevkide otoyolun Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala gayrı yönde 2 şeritten, Ankara istikametinde ayrımsız şeritten sağlanıyor.

Küçük Asya Otoyolu’nun Yeniçağa-Dörtdivan kavşakları 0-3 ve 8-10. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşıma özge istikametten iki taraflı izin veriliyor. Icraat nedeniyle Dörtdivan Kavşağı de trafiğe kapatıldı.

Yalova-İzmit yolundaki K-3 Endüstri Köprülü Kavşağı’nın İzmit istikametinde tamirat çalışmaları zımnında muvasala yan yoldan sağlanıyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometrelerinde (Büyükeceli ve Yanışlı arası) patlatmalı imal çalışmaları cihetiyle 09.00-17.00 saatlerinde muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Ankara- Konya yolunun Gölbaşı site geçişi 2-6. kilometrelerinde güreşçi köprüsü teşmil ve üstyapı restorasyon çalışmaları nedeniyle Konya-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki cepheli devam ediyor.

Bursa-İnegöl-Bozüyük yolunun Bozüyük-İnegöl istikameti 47-58. kilometrelerinde asfalt restorasyon çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle söz konusu kesim trafiğe kapatılarak, ulaşıma farklı istikametten iki cepheli izin veriliyor.

İnebolu-Dünya- Kastamonu yolunun 17-25. kilometrelerindeki asfalt yüzeysel istila, Sivas-Zara yolunun 19-25. kilometrelerindeki üstyapı yenileme, Kayseri- Niğde yolunun 22-29. kilometrelerindeki hizmet, tamirat ve asfalt çalışmaları sebebiyle sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Share: