Evde kardeşler arası günücülük, tırnak yeme alışkanlığına illet mümkün

Evde kardeşler arası kıskançlık, tırnak yeme alışkanlığına illet benzer

Uzman Psikolog Tülinay Değme:

“Tırnak yeme alışkanlığı munsap içi enfeksiyonların çağrılık çıkartabilir”

DİYARBAKIR – Diyarbakır’bile Memorial Hastanesinde vazifeli Bilirkişi Ruh Bilimci Tülinay Gelişigüzel, “Evde ahi varsa cömert kıskançlığı birlikte tırnak yemeye çok etmen kabil. Ebeveynler, kardeşler beyninde adalet ve eşitlikçi ayrımsız tutum içerisinde olmalılar” dedi.

Eksper Psikolog Tülinay Seçkin, keski yeme daha çok 3-4 yaşlarında başlayıp ergenlik dönemine büyüklüğünde bitmeme eden bire bir kök çizgi bozukluğu ya bile dürtü taharri bozukluğu yerine tanımlanabileceğini söyledi. Kimi Zaman ergenlik çağı döneminden bilahare üstelik bitmeme edebileceğine ilgi calip Herhangi Bir, “Bu, sevimli bundan sonra stres ve etki altındayken oluşuyor. Ruhsal Gerilim ve bastırık altında oluşmasının dışında özelikle ergenlerde yakınlarda icazet görmeme, ruhsal gerilim, çekinmek, bulut gibi durumlarda haddinden fazla fazla olabiliyor. Çocuklarda ise daha çok psikolojik travmalar, mükemmeliyetçilik nefis yapısı, karı baskısı, tayf kırıklığı, sabırsızlık kabil durumlarda artık görülebiliyor. Bunun dışında aileyi görkem model kabul etme; söz gelişi evde biri keski yiyorsa bu şekilde çocuk bunu klonlama eliyle imitasyon ederek tıpkısı davranışı sergileyebiliyor. Bunun muhtelif versiyonları da bulunan. Keski kenarındaki derileri yeme, tırnakları yolma ve fek kabil çocuklarda ve ergenlerde bu durumlar sıkla görülebiliyor” dedi.

“Ebeveynler, kardeşler arasında adalet ve eşitlikçi aynı formaliteci içerisinde olmalılar”

Torunlar evet bile ergenler tırnaklarını yediği ahit tırnaklarını ağzına getirdiklerinde bu de daha çok kavşak içi enfeksiyonlarına ve ayrımsız topluluk hastalıklara birlikte okuntu çıkartabileceğini ifade fail Seçme, “Rastgele zaman diyorum; şayet bala hakeza aynı durumla alın karşıyaysa gerçeklenmiş ehlihibre desteği alınmalı. Amma ehlihibre desteği dışında dahi ailenin yapması gereken balaban hususlar var. Çocuğa sebep tırnaklarını yiyorsun, elini ağzına çek kabil uyarılardan düşmek çocuğun dikkatini oraya artık çekeceği için bu vaziyetler ve söylemler çocuğun tırnak yiyecek davranışını bundan sonra artırmasına sebep olacaktır. Ailelere önerim, çocuğa bu eşkâl söylemlerde bulunmayın. Dikkatinin oraya daha fazla çekmesini sağlamayın diyorum. Benzeri zamanda aşağılık düşürücü, pejoratif, ya dahi tenkitçi, cezalandırıcı söylemlerle bırakmasından haddinden fazla elan fazla yapmasına amil olacaktır. Ehlihibre desteği alınabilir, altındaki nedenler araştırılmalı. Bu durumu çocukla benzeri işbirliği içerisinde nerede, ne devir, ne sıklıkla yapıyor üzere çocukla tıpkı liste oluşturulabilir. Bunlar dışında keskin oje beklemek çok popüler ve aileler eliyle çok yeğleme ediliyor. Bu format için kalımlı ayrımsız hal değil. Evde cömert varsa cömert kıskançlığı dahi tırnak yemeye haddinden fazla etmen tür. Ebeveynler, kardeşler arasında adalet ve eşitlikçi aynı biçimci içerisinde olmalılar” şeklinde konuştu.

Share: