Kahramanmaraş’ta kanı dokuları kafa içi dışında doğan süt kuzusu, ameliyatla sağlığına kavuştu

Kahramanmaraş’ta beyin dokuları kafatası dışında doğan süt kuzusu, özel ayrımsız hastanede yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Yabancı tabiiyetli aynı ailenin çocuğu ahali-Abbud’un mevlit sonrası yapılan kontrollerinde beyin ve beyinciğinin kafatasının dışarısında olduğu tayin edildi.

Doç. Dr. İdris Altun aracılığıyla ameliyat edilen çağa, 3,5saatlik operasyonun arkası sıra sağlığına kavuştu.

Bebeğin 15 dönem geçmiş 1 kilo 900 gram kendisine dünyaya geldiğini tamlayan Altun, şunları kaydetti:

“Alelhusus sayrı bize geldiğinde dirim paramedikleri çok kötüydü. Onların toparlanmasını bekledik. Lazım hazırlıkları yaptıktan sonra bellek asıl damarlarını belirleme ederek, hastamızı ameliyata aldık. Ameliyatta kuvvetli düşünce dokularını koruyarak, çok fonksiyonu sıfır us dokularını çıkartarak kafatasının yeniden yapılanmasını sağlayarak dip tarafındaki kestirme güzel temizlendi. Şu dakika hastamızın her rehavet ve problemi namevcut. Karın fonksiyonları gayet ongun. Alelhusus bu gözyaşı gruplarında çok anlaşılmasa üstelik ayn hareketleri, teması ve ayn iletişimi bulunan.”

Altun, bu kök hastalıkların genellikle folik asit eksikliği yahut akraba evliliklerinden yağlık kaynaklanabileceğini dile getirdi.Share: