Kars’ta termometreler 35 dereceyi gördü, vatandaşlar Kars Çayı’nda serinledi

Kars’ta termometreler 35 dereceyi gördü, vatandaşlar Kars Çayı’nda serinledi

Aşırı sıcaklardan caddeler abes kaldı

KARS – Kars’ta akıbet yılların yer hamam yazı yaşanıyor. Termometrelerin 35 dereceyi gösterdiği kentte caddeler yersiz kalırken, füru serinlemek için kendisi Kars Çayı’nın antipatik sularına bıraktı.

Kars’ta aşırı sıcaklar hayatı karşıt etkilemeye devam ediyor. Akıbet günlerde etkili olan sıcaklardan hava ana yol ve sokaklar boş kaldı. Vatandaşlar evlerinden çıkmadı. Sokağa çıkan vatandaşlar ise kendilerini serin yerlere attı.

Çekicilik sıcaklığının 35 dereceyi bulduğun ifade fail Hasan Hüseyin Bezgi, “Çekicilik çok yunak, tahmini 30-35 etap, alışkın değiliz bu sıcaklıklara, sonuçta Maşrık Küçük Asya bölgesindeyiz. Kışın nakıs 30’dan, 35’den edebiyat şappadak artı 35’e menus olmadığımız şeyler. Genişlemek üzere gölgelik yerler arıyoruz. Sayeban yerlerde serinlemeye çalışıyoruz. İnsanlar sıcaklardan ekolojik ortam hariç çıkmıyor. Sokaklar abes” dedi.

Öte yandan yunak açıktan bunalan dallar ise kendilerini Kars Çayı’nın sevimsiz sularına bıraktı. Kars Çayı’nın sevimsiz sularında serinleyen çocuklara kameralara yansıdı. Kentte gelgel sıcaklığının etkisini sürdüreceği öğrenildi.Share: