Kayseri’de ‘Kurtalan Ekspres’ rüzgarı

Kayseri’üstelik ‘Kurtalan Özel Ulak’ rüzgarı

Melikgazi Şehremini Mustafa Palancıoğlu:

“Faklı etkinliklerle Kayserili vatandaşları buluşturuyoruz”

KAYSERİ – 22-23 Ağustos tarihlerinde Kayseri etabı Melikgazi Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ‘TransAnatolia Rally Raid’ off road etkinliği çerçevesinde Kayseri’de ünlü Anadolu Rock saz grubu Kurtalan Özel Ulak rüzgarı esti.

Bu sene 12.’si düzenlenen TransanAtolia Rally Raid ile off road tutkunları Kayseri’bile Melikgazi Belediyesi’nin ocak sahipliğinde bir araya geldi. Anadolu topraklarında yarışan sporcular Hatay’dan başlayarak Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana, Kayseri, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Sazak, Karaman, Aksaray, Konya, Ankara mülk sınırlarından geçerek toplamda 2 bin 700 kilometre kere mezuniyet ettikten bilahare Eskişehir’bile yarışı tamamlayacak. TransanAtolia Rally Raid’in Kayseri ayağının tamamlanmasının arkası sıra adlı Küçük Asya Rock çalgı grubu Kurtalan Özel Ulak, Kayserililere müstehap şarkılarını seslendirdi.

Etkinlik ile ilgili izah yapan Melikgazi Belediye Reisi Mustafa Palancıoğlu, “Kayseri Melikgazi’üstelik uluslararası adamakıllı bire bir yarışmaya ocak sahipliği yapıyoruz. TransAnatolia Off Road yarışları Hatay’dahi başlayıp Eskişehir’birlikte bitecek olan ince süreçli ve yaklaşık 80’in üzerinde aracın katıldığı 500 kişiden oluşan şişman bire bir ekiple birlikte Kayseri’üstelik konuk oluyorlar 2 gündür. Birazdan da Kurtalan Özel Ulak’in konseri olacak. Tabi değişik etkinlikleri Kayseri’birlikte Melikgazi’dahi buluşturarak vatandaşlarımızı bir araya getiriyoruz. Gençleri genel ağ ortamından kaçırıyoruz. Klasik araçlarla, ralli ve demin üstelik off roadla buluşturuyoruz. Dolayısıyla burada 6 farklı ülkeden katılımla farklı illerden katılımlarla balaban aynı organizasyonu akdetmek, aile sahipliği yapmaktan dolayı dahi bahtiyarlık duyuyoruz. Ben organizasyon için da zer temsilcilerimize teşekkürname ediyorum” dedi.

TransAnatolia Off Road yarışçılarından biri da, “Bulutsuz temas etmek gerekirse ben Antalya’yı haddinden fazla seven birisiyim ama Kayseri’ye geldiğim zaman buradaki iskân yerleri hele caddeleriniz, 4’er şeritli yollar efsane. Antalya’dan sonradan yaşayacağım yer Kayseri” ifadelerini kullandı.

TransAnatolia Off Road Yarışları Sportif Direktörü Orhan Çelen ise, “2 bin 700 kilometreyi7 günde mezuniyet ederek yaklaşık 80 araçla bidayet aldık. Buradan Eskişehir’e kadar yarışarak devam edeceğiz. Arazide cereyan edebilen değme makule açkı bu yarışa katılabiliyor. Bugün yarışın 4. Günüydü ve haddizatında yarışın yeryüzü ayrıntılı gününü zaman tamamladık. Sabahleyin debi fail vesait Felahiye üzerinden Şarkışla’ya büyüklüğünde yarıştılar. Dönüşte de Şarkışla’dan Bünyan’a kadar 150 kilometrelik çok ayrıntılı tıpkısı etabı tamamlayıp akşam ezanı saatlerinde burada bulundular. Serencam günümüzde Eskişehir’bile 2 bin 700 kilometrelik organizasyonumuzu tamamlayacağız” dedi.

Konserde Kurtalan özel ulak vatandaşları şarkılarıyla coştururken, vatandaşlar birlikte müstehap parçalara eşlik ederek eğlendi.Share: