Marmara Depremi’nin 23’üncü yılında Yalova’da “Dip Uğultu” belgeseli gösterildi

Yalova’da, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 23’üncü yılı dolayısıyla “Derin Uğultu” belgeselinin gösterimi gerçekleştirildi.

Jeoloji Mühendisleri Odasınca yer sarsıntısı öncesi alınması müstelzim tedbirler ve sarsıntı sırasında yapılacakların anlatıldığı, Yalova Ticaret ve Endüstri Odası’ndaki belgesel gösterimini, Vali Yaşamış Erol ve iklim protokolünün birlikte vatandaşlar izledi.

Yalova Ticaret ve Uran Odası Başkanı Tahsin Becan, yaptığı açıklamada, farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Becan, şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul Jeoloji Mühendisleri Odası ile Bursa Jeoloji Mühendisleri Odasının hazırladığı belgeseli tığ de Yalova’daki hemşehrilerimizle buluşturmak istedik. Belgeselin bu ikinci galası. Yurdun dört bir beraberinde gösteriminin yapılacağını biliyoruz. Dokümanter, depremi unutmamak ve uyarmak adına majör bire bir proje. Depremle ilgili herkesin alacağı birçok öğüt var.”

Yalova Jeoloji Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Osman Kenevir birlikte 17 Ağustos depreminin üzerinden 23 sene geçtiğini hatırlattı.

Deprem sonrasındaki sesi anlattığı amacıyla belgeselin adının “Koyu Uğultu” olduğunu aktaran Kendir, “Biz bu belgeselle hangi kadar haddinden fazla kişiye ulaşırsak halkla birliktelik sağlayabileceğimize ve bilgilendirme yapabileceğimize inanıyoruz.” dedi.Share: