Milli cimnastikçiler, Vali Kılıç’ı ziyaret etti

Milli cimnastikçiler, Bolu Valisi Erkan Tığ’a ziyarette bulundu.

Ziyarete, Toyluk ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, çalıştırıcı Caner Güzeltürk, Trampolin Cimnastik Milli Takımı Bolu TOHM sporcuları Sinan Cankurt, Batuhan Meriç Bayındır, Irade Öztürk, Fahreddin Tütün ve sporcuların aileleri katıldı.

Bulgaristan’bile planlı Trampolin Cimnastik Acun Gözyaşı Grupları Şampiyonası’nda 11-12 gözyaşı kategorisinde altın madalya kazanan Sinan Cankurt, 13-14 yaş senkronize rical takımda sim madalya düzlük Batuhan Meriç Ongun ile Sinan Cankurt ve 15-16 yaş kategorisi rical takımda gümüş madalya kazanan Egemenlik Öztürk ile Fahreddin Tütün Ilbay Kılıç ile aynı araya geldi.

Kılıç, sporcuların aşama yapmaları ve madalya almalarının kendilerini gururlandırdığını belirterek, “Aldığınız başarılarla ilimizin ve ülkemizin ismini dünyanın rastgele durumunda duyuruyor, bağımsızlığımızın sembolü koskocaman bayrağımızı göndere çektiriyorsunuz. Sizler çalım ve değer kaynağımızsınız.” diyerek konuştu.

Bolu’nun her alanda olduğu üzere spor alanında da geliştiğini vurgulayan Tığ, “Sporcularımızın henüz rahat ortamlarda spor yapmaları amacıyla yıpranmamış spor tesisleri yapılmasına öncülük fail Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Bilgisizlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’na şükranlarımı sunuyorum. Çocuklarımızın ve gençlerimizin spordaki başarılarını artırmak için şimdiye büyüklüğünde olduğu kabil imdi birlikte sporun her branşına destek vermeye bitmeme edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın arkası sıra Kılıç, sporculara hediyeler ikram etti.

Share: