Muş’ta ekipler kar kalınlığının 4 metreyi bulduğu bölgede mücadele veriyor

Muş’ta ekipler, kar kalınlığının meydan düzlük 4 metreyi bulduğu Üçevler kadro köy yolunun açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Kentte 10 köy ve 21 mezraya ulaşımın sağlandığı Üçevler ekip köy yolunun 2 bin 500 rakımlı Çavuştepe mevkisinde 3 gündür mesai tay tay arabası ekipler, çığ riskine karşın yolu düzenlemek amacıyla çabalama gösteriyor.

İş makinesi operatörü Haşim İnce, bölgede fırtına ve tipi nedeniyle kar kalınlığının bazen bölgelerde 4 metreyi bulduğunu söyledi.

Zor şartlarda çalıştıklarını tamlayan İnce, “Bölgede çığ riski olmasına rağmen yurttaş kıygın olmasın diye bu yolu açıyoruz. Bu nedenle haddinden fazla dikkatli debi ediyoruz. yavaş yavaş ilerleyebiliyoruz. Bilcümle köylere 3 çevrim zarfında ulaşım sağlanmasını hedefliyoruz. Zira kar çokça katır kutur, makinalar zorlanıyor. Buna karşın devletimizin cemi imkanlarını kullanarak yolda ulaşımı sağlamaya çalışıyoruz. Köylerin mütenavip yolu degaje ama vatandaşımız gelişmemiş olduğu amacıyla bu yolu yeğleme ediyor.” diye konuştu.

Share: