Ömer Fethi Gürer: Ekincilik Yüreklilik Kooperatifleri Marketinde Ramazan Kolisi, Tıpkı Yılda 169 Liradan 320 Liraya Daha Çok

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Tarım Itimat Kooperatifleri’ne ilgili bir marketten aldığı ramazan kolisinin fiyatının serencam bir yılda 169 liradan 320 liraya yükseldiğini belirterek, “Gıda enflasyonu bitmeme ediyor. Sabit gelirli ve ancak gelirliler, ramazan ayını haddinden fazla yumruk geçirecek” dedi.

Ömer Fethi Gürer, zaman yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçkin fırsatta Tarım Itimat Kooperatifleri’nin marketlerinde ürünlerin çarkıt olduğunu söylemesine karşın, fiyatların güzeşte yıla bakarak yüzde 100’e mail oranlarda arttığını söyledi.

Tarım Kredi Kooperatifleri’ne ilişik bir marketten aldığı ramazan kolisinin içindeki ürünlerin geçen yılki fiyatlarıyla bu yılkı fiyatlarını kıyaslayan Gürer, 2018 yılında 49 lira olan ramazan kolisi fiyatının güzeşte yıl 169 liraya, bu yıl 320 liraya çıktığını belirtti. Gürer, karşılık kıyaslaması yaptığı ramazan kolisinde birer kilogram ebebulguru, nohut, pirinç, yasmık, şeker hastalığı, un, kalık kilo öz, benzeri litre ayçiçeği yağı, iki skor makarna, iki nüsha çorba, bir paket sodyum klorür ile 830 gram salça bulunduğunu belirtti.

Gürer, “Gıda enflasyonu devam ediyor. Sabit gelirli ve güçlükle gelirliler, ramazan ayını çokça edisyon geçirecek. AKP Umumi Başkanı’nın çakılı kıymet anlatısı, rafta remiks kendisine sırıtıyor” dedi.

Share: