Reisicumhur Erdoğan’dan, vatandaşın merakla beklediği izah: Konutları yapmaya başlıyoruz

DOĞRU Tümen’nin Ankara’üstelik planlı 21. gözyaşı kutlamasına başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Öğür Genel Başkanvekili Binali Sebep olmak için bakanlar, milletvekilleri, fırka kuruluş yöneticileri ve haddinden fazla sayıda SELIM Partili katıldı. Törende tıpkı meşveret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, geride küsurat 21 yılda SELIM Parti tarafından hayata geçirilenlerle ilgili bilgilendirmede bulundu.

“VATANDAŞIMIZ HAZIRSA KONUTLARI YAPMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

Konut fiyatlarının yükselmesinin ardından vatandaşın büyük umutla beklediği bağan bütçeli TOKİ konutları projesiyle ilişkin de mütekellim Erdoğan, “TOKİ aracılığıyla ülkemize bilcümle 1 milyon 170 bin hane ve işyeriyle bu arada stadyum, hastane, meslek mektepli yurdu kâin 25 bin sosyal kitap kazandırdık. Buradan deminden erim veriyorum; ekranları başında bizi izleyen milletimize sesleniyorum, şişko konut idaresinde milletimiz ev almaya hazırsa, Çevre Şehircilik Bakanlığımız yerine bir anda bu konutları yapacak ve milletimizin satın almasına sunacağız” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın sözlerinin arkası sıra salonda alkış tufanı koptu.

“SİZİN GİBİ YOL ARKADAŞLARIM OLDUĞU İÇİN RABBİME HAMD EDİYORUM”

Reisicumhur Erdoğan’ın YANLIŞSIZ Parti’nin 21. yaş günü dolayısıyla gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmadan satır başları ise şu şekilde: “Değerli sevgili arkadaşlarım, Cumhur İttifakı’nda beraber kere yürüdüğümüz sayın genel başkan Heybet Bahçeli, bulunmaz misafirler sizleri yer kalbi duygularımla, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum.

Rabbime bana sizler üzere nöbet arkadaşları verdiği üzere hamd ediyorum. Yunus’tan esin ile eğer söyleyecek olursak, ayrımsız idik yirmi bire bir olduk, birbirimize ahi olduk, millete çeltek olduk, yürüdük elhamdülillah, vardığımız illere ihtifal ellere girdiğimiz majör gönüllere sevgiyi, muhabbeti kalplere saçtık elhamdülillah.

“ARTIK TÜRKİYE’DE HİÇBİR HUSUS ESKİSİ GİBİ KAÇINAN DİYEREK YOLA ÇIKTIK”

Dirildik pınar olduk, irkildik nehir olduk, dünya ile yarışır olduk, aştık elhamdülillah, beri gel kucaklaşalım, uzak isek yakınlaşalım, ülkemizi henüz de büyütelim, azmettik elhamdülillah.

Bundan mecmu 21 yıl geçmiş aynı 14 Ağustos haset, ‘artık Türkiye’üstelik tek öz eskisi üzere olmayacak’ diyerek DÜRÜST Tümen’nin kuruluşunun müjdesini milletimizle paylaştık. Bizim önümüzü, okuduğumuz tıpkısı şiiri kulp ederek uzaklaştırmak isteyenlere cevabımızı milletimizle birlikte DÜRÜST Tümen’yi kurarak verdik.

Girdiğimiz geçmiş seçimi bizi yüzde 34 oyla iktidara getiren milletimiz bugüne büyüklüğünde bilcümle yüzdelik 40 ile yüzde 50 arasındaki rey oranlarıyla bir numara çıkarmıştır. Reisicumhur seçimi ve el oylamalarında bu oranlar yüzde 52’lere ayrıca yüzde 69’lara büyüklüğünde çıkmıştır.

Gençler Türkiye’nin politik, iktisadi, toplumsal açıdan yeryüzü sıkıntılı döneminde AK Tümen’nin Kurucular Kurulu’nda meydan alarak bu iri davaya çiğin veren seçme kardeşime şahsen, milletim yerine şükranlarımı sunuyorum.

DÜRÜST Parti’ye fikir vererek partimize destek olmuş kardeşime, vatandaşıma teşekkürname ediyorum. Bu büyük ocak içre yer almış olup üstelik darül bekaya irtihal fail kardeşlerimize Tanrı’tan yağmur diliyorum. Temas hangi sebeple olursa olsun bu kutlu çatının dışına çıkarak kendine apayrı yollar çizenlere üstelik geçmişteki hizmetleri üzere teşekkür ediyorum. Akıbet nefesine büyüklüğünde iri davanın bugünkü bayraktarı olan SELIM Öğür saflarında sadakatle bakım fail milyonlarla gelişigüzel öz yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz.”

“DÜRÜST PARTİ BU ÜLKEYİ UÇURUMUN EŞİĞİNDEN KURTARMIŞTIR”

İnşallah önümüzdeki sene Rabbim lütfederse bu kat partimizle ilişik yıldönümünü Ankara Tutkun Spor Salonu’nda yapacağız. Herhangi Bir madde üzere bu iri davanın mensubu girmek de aynı nasip işidir. SELIM Fırka kadroları kendisine Rabbimizin bize bahşettiği nasibe hamd ederek kişi işimize bakacağız, sorumluluklarımızı adına getirmenin mücadelesini vereceğiz.

AK Fırka 21 yıl evvel siyaset sahnesine hamle atmakla Türkiye’dahi kullanılmamış ayrımsız d önemi başlatmış, bu ülkeyi uçurumun eşiğinden kurtarmıştır. Bu sürenin kısaca 20 yılı iktidarda geçmiştir. Milletin teveccühüne mazhar adına, yüzyıllık eksiklikleri tamamlayarak geleceğin dünyasının altyapısını kurarak ülkemizi bilcümle yukarıya taşıdık.

İlçe, mahalle, kasaba, köyleriyle 81 vilayetimizin gelişigüzel birine nişane, envestisman, projelerimizle damgamızı vurduk. İnancımızın ve insanlığımızın gereği namına yürüttüğümüz kutlu mücadeleyi 2023 seçimlerini bile kazanarak inşallah taçlandıracağız.

Türkiye 2023 vizyonunu daha çok demokraside ve kalkınmada eksikliklerini bütünleme değil siyaseti ve ekonomisiyle dünyanın sunma büyükleri arasında düz kabul etme hedefi üstüne nesir etmektedir. Dışarıdaki hasım, içimizdeki gafillerin bizi bu yolda alıkoymasına kesinlikle müsaade vermeyeceğiz.

“SERENCAM 10 AYDA BÜYÜK GAYRETLE KOŞMAYA VAR MIYIZ?”

Ülkemize, eski Türkiye’nin hastalık, oyun ve tuzaklarıyla irtifa kaybettirilmesine asla şevk göstermeyeceğiz. Sonuç günlerde hangi idüğü belirsiz tipler yoluyla körüklenmek talip ırkçı ve mezhepçi nefretin milletimizin ebedi kardeşliğimizi zehirlemesine sakın izin etmeyeceğiz.

Eşrefi mahlukat olan insanın renginden, mensubiyetinden, kimliğinden ortalık süfli gören Ebu Cahillik zihniyetinden ülkemizi ve milletimizi ne pahasına olursa olsun korumakta kararlıyız. Sonuç 21 yılda olduğu kabil değerlerimizi yüceltip, insanımızın kalbine girerek, başlık bap dolaşarak muhalefetin domates dolması ve iftiraları karşısında hakkı bütün yukarıda tutarık yapacağız.

Şu mütezayit 10 ayda esas aşama, eş, cahillik kollarıyla balaban gayretle koşmaya var mıyız? AK Parti’nin genel başkanından teşkilatlarına ve sadece sandıkta düşünce veren seçmenine büyüklüğünde işte bu şişman sorumluluğun vebalini üstlenmiştir. Genel merkezimiz cümle organlarıyla davamızın karargahıdır, il başkanlarımız bayrak beyleridir, el yönetimlerimiz partimizin sahadaki alperenleridir. Belediye başkanlarımız şehirlerde bakım erleridir. Örgen olan beher kardeşin kutlu mücadelemizin kendi mahallindeki temsilcileridir.

“BU MİLLETE ARTIK HİZMET EDECEĞİZ”

Bu tatlılıkla cemi öğün arkadaşlarımdan İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali benim olmadığım yerde kimesne yoktur şuuruyla var kuvvetiyle çalışmasını, çabalamasını beliyorum.

Gençler! Unutmayın, omuzlarınızda kilolu tıpkısı abra taşıyorsunuz. Elden 85 milyonun değil istem coğrafyamızdaki beniz milyonlarca kardeşimizin bile umudunu taşıyorsunuz. Helal rızık peşinde koşan emekçilerimizin, ülkeye hayırlı evlatlar yetiştiren anaların, hayatının baharındaki gençler, güneşin altında arak döken çiftçiler, devlete bakım eden kamu görevlilerimizin, umum tetikte gözü ufukta kere muntazır er, polis güçleri, cingöz, güvenlik koruyucularımızın, hıyanet bayrağımızı dünyanın dört ucunda gururla dalgalandıran resmi özel tekmil temsilcilerimizin, girişimcilerimizin, göğüs pareleri amacıyla 1080 gündür çocuk nöbeti tutan Diyarbakır annelerinin, 15 Orak Ayı gecesi peyda elleriyle tankları durduran bu kahraman milletin, yüzlerce milyon dostumuzun da mesuliyetini taşıyorsunuz.

Bu şuurla debi ettiğinize samimi inanıyorum. Bizim bu ülkeye henüz yapacak haddinden fazla işimiz var. Bu millete getirecek daha çok hizmetimiz var. Evlatlarımızın geleceğinin inşasında atacak çikti adımımız var. Bizim Ilımlı Asya’da Balkanlar’a, Afrika’dan dünyanın ciharıyek yanına gözünü ve kalbini Türkiye’ye yöneltmiş beniz milyonlara verecek bundan sonra umudumuz var.

“2023 GENÇLİĞİMİZİN PATLAMA YILI OLACAK”

Bu yolda yapacak çok işimiz var. Cumartesi günü önceki Çorum’daydık. Oradan Hacı Bektaş’a geçtik. Hacı Bektaş’ta olunur da şu saraka söylenmez mi; tıpkısı olduk, iri olduk, diri olduk, ahi olduk, hep alay malay Türkiye olduk.

Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sımsıkı sarıldığımız müddetçe Tanrı’ın izniyle bunların hepsini üstelik hayata geçireceğiz. YANLIŞSIZ Öğür’nin bundan sonraki yıldönümlerini bu adımların eşliğinde çokça daha şişman alım, sevinçle kutlayacağız. Tığ milletin gösterdiği yön dışında tek yola tevessül etmemiş ayrımsız hareketiz. Tümce gibi biz da bir bölüm bu fani alemden göçüp gideceğiz. Malum 2 metreküplük tıpkı çukur bekliyor bizi. Ve geride bir bugün bizim ecdada yaptığımız kabil nesiller süresince bütün hayırla bigâne edilmemizi sağlayacak asar, hizmetler, başarılar, zaferler bırakmış olmayı ümit ediyoruz.

Maşallah, buyurun, konuşuyorlar, aha cahillik burada. Ego dahi bu gençliğimizle kıvanma ediyorum. Rabbim nazardan saklasın. Çok çaba edeceğiz, çok çalışacağız 2023 gençliğimizin patlama yılı olacak.

“AK PARTİ TÜRK SİYASETİNİ 21. YÜZYILA TAŞIMIŞTIR”

Sizlerin birlikte seçme birinizin tıpkısı hissiyatı taşıdığından parça kadar şüphem bulunmayan. Rabbim hepinizden razı olsun, rızaı ilahi amacında bundan sonra işlemek amacıyla ciddi, kuvvet azim versin.

DOĞRU Fırka ülkemizin asırlık demokratlık ve kalkınma eksikliklerini tamamlamakla kalmayıp, 21. yüzyılın önce çeyreğinin kalıplarına sıkışıp küsurat Türk siyasetini 21. yüzyıla transfer başarısını göstermiştir.

Seçme ne büyüklüğünde birileri hala ülkemizi 20. yüzyılın, yoksulluğu ve yoksulluğu körükleyen doğruluk ve hizmetlere düşman, milletin değerlerine husumet besleyici, nişane düşmanı, manda ve vesayet özlemcisi, kamplaşmadan, çatışmadan beslenen, vizyonsuz, muhabbetsiz, hiçbirimizin hatırlamak da istemediği puslanmış iklime ferasetsiz bozmak istiyorsa bile inşallah bunu başaramayacaklar. Bunların kurduğu masaya payanda olanlara biz yemeden içmeden acıyoruz. Türkiye’yi ayrımsız yüzyıl öne çıkarmaya çalışırken benzeri çağ geriye götürmeye kalkanlara dünyayı tersine döndüremeyeceklerini baş başa göstereceğiz.

Esasen bizim 2023 hedeflerimizin karşısına bir tane fırka CHP’si devrinin kalpsizlik ve yoksulluk uygulamalarının düzenlemeleriyle çıkanlara bundan sonra kimse haysiyet etmiyor. Biricik sermayesi YANLIŞSIZ Öğür, Halk İttifakı ve Tayyip Erdoğan husumeti olanlar, her tarafı buram buram yönlendirme kokan sosyal medya mecralarında, Türkiye düşmanı çevrelerde revaç buluyor. Bir üstelik bunların yanında PKK’sından FETÖ’süne ve bunların sivil görünümlü uzantıları var.

“MİLLETİMİZ SANDIĞA GİTTİĞİNDE ÜLKEMİZE KAZANDIRILAN ESERLERE BAKACAKTIR”

Milletimizin iradesini sandığa yansıtırken gözettiği ölçüler haddinden fazla başkadır. Milletimiz sandığa gittiğinde bugüne kadar ülkeye kazandırılan ürün ve hizmetlere bakacaktır. Eğitimde YANLIŞSIZ Tümen iktidarı neler yaptı, sağlıkta, adalette neler yaptı. Bunun birlikte ulaşımda neler yaptı, tarımda neler yaptı, dış politikada neler yaptı, A’dan Z’ye bilcümle bunları benim milletim gözden geçirmeyecek mi?

Arkası Sıra kendisi ve evlatları üzere bildirme iyi geleceği kimin hazırlayacağına bakacaktır. Ayrımsız bilgisizlik amacıyla sunu mefret nedir? Birinci derecede eğitim bilimi, öğretimdir. Bunu başarıyla Türkiye’bile gerçekleştiren hangi kuvvet olmuştur? Biz olduk tığ.

“EGO 75 KİŞİLİK SINIFLARDA OKUDUM”

Ekranları başında bizi izleyenlere sesleniyorum; kardeşlerim ego 75 yabanlık sınıflarda okudum. Aynı dönemde 100-110 yabanlık sınıflarda okuyanlar vardı benim topraklarımda. Deminden ise elhamdülillah 20-15 kişilik sınıflarda yavrularımız yetişek görüyor. 76 üniversite devraldık, şu anda 208 darülfünun var. 81 vilayetimizin tamamında üniversitesi olmayan ilimiz kaldı mı? Amma bu CHP faşist zihniyeti ne diyor; bu kadar üniversiteye ne icap var? Bunların mantığı mantalitesi bu.

Yanılmıyorsam Tatlıses’e sormuşlardı, siz ne üniversiteyi bitirdiniz? Şanlıurfa’birlikte üniversite namına hangi vardı, Oxford vardı da okumadık mı demişti. Deminden Hakkari’da, Şırnak, Iğdır’üstelik dahi üniversitemiz var. Hepsinde elhamdülillah üniversitemiz var. Artık öğrencilerimizin ayağına profesörlerimiz, doçentlerimiz geliyor, onlara bulundukları illerde dersini veriyor. Bunu tığ hallettik biz.

“ANKARA’YA İKİNCİ ŞEHİR HASTANESİNİ YAPACAĞIZ”

Eğitimde bu adımları atarken sağlıkta hangi yaptık? Şu anda 19 lime dev şehir hastanemiz var. Şu anda hastanelerimizin olmadığı devlet ve ilçeler kalmadı. Derdimiz, istiyoruz ki hiçbir ilimizde bu tartı yaşanmasın. Ankara’üstelik önümüzdeki aya inşallah yetişecek, ikinci site hastanesini birlikte açıyoruz.

İstanbul’da doğrusu bilinen Çam Sakura Şehir Hastanesi var. Bunun beraberinde Ataköy Hava Meydanı ve Sancaktepe’üstelik tıpkı şekilde üç ayda bitirdiğimiz şehir hastanelerimiz var. Bunları biz yaptık. Bu tuhaf hizmetleri düzenlemek SELIM Fırka’ye yaraşır.

Eğitim araştırı hastanelerimiz tıpı tıpına devam ediyor. Açtığımız toplamda 19 kent hastanesinin 25 bin 298 akak kapasitesi var. Sayın Kılıçdaroğlu sen bu ülkede SSK’nın başındaydın. Cenabıhak aşkına çık birlikte de kim, ‘şu hastaneyi dahi ben yaptım, ego bitirdim’ da. O dönemde hastanelerde maalesef Uğraş Ay’ın meşhur programında adeta kolpo beğenilir kabilinden bununla dolma geçiyordu. Sayın Kılıçdaroğlu’nu SSK Genel Müdürlüğündeki o kurumu çökertmesi yeter.

Spor tesisi sayımızı 4 bin 133, sıkı akak kapasitemizi 746 bine çıkıyorduk. 539 milyar liranın üstünde içtimai yardım yaptık. 276 eskimemiş hizmet binası kullanılmamış hak binası inşa ettik. Bilge ve savcıları 23 bine yüksettik. Terörle mücadeleyi sınırlarımızın dışına taşıyarak, birleştirme suç örgütlerinin başını ezdik, uyuşturucuyla mücadelede eksiksiz etkinlikleri arttırarak vatandaşlarımızın huzurunu sağladık.

“6 BİN 101 BÖLÜNMÜŞ YOLUMUZ VARDI, ŞİMDİ 28 BİN 700 KİLOMETRE DEFA VAR”

Ulaştırmada 6 bin 101 kilometre mukassem kat vardı. Demincek 28 bin 700 kilometre bölünmüş yola sahibiz. 1714 kilometreden devraldığımız 3 bin 532 kilometreye çıkardık. Serencam 20 yılda ülkemize kazandırdığımız eriştirme eserlerimizden bazıları, köprülerde Osmangazi, Çetin Odalık Sağlıklı, Adıyaman, Elazığ Ağın, Tohma, Hasankeyf 2, Çanakkale 1915.

Tünellerde ne yaptık biliyor musunuz? Bolu’da, Avrasya, Ilgaz 15 Temmuz İstiklal, İzmir Han, Sabuncubeli, Ovit, Kızılcahamam Çerkeş, Salara. Otoyollarda İstanbul, Bursa, İzmir, Yıldız Marmara, Menemen, Ulu Ağa Çandarlı. Ankara- Niğde, Yapıncak Tekirdağ Çanakkale Savaştepe Havalimanları; 26 hava meydanı devraldık demin sayısı 56’ya ulaştı. Nerede nereye? Elan devam ediyor, açılışlarını yapacağımız havalimanlarımız var. Acul şimendifer projeleri, banliyö hatları, metrolara kadar birçok eserlerimizle 81 şehre mührümüzü vurduk. Şehircilikte 452 kavim bahçesi yapıyoruz. Bunlardan 137’sini tamamlayarak hizmete sunduk. Kalan millet bahçelerinde çalışmalarımız umum hızıyla devam ediyor.

“İHRACATIMIZI 26 MİLYON DOLARDAN, 250 MİLYAR DOLARA ÇIKARDIK”

İhracatımızı 26 milyon dolardan aldık, demin ise 250 bilyon dolar sınırına ulaştırdık. Savunma uran bütçesini 75 milyar dolara çıkardık ve dünyanın önde mevrut esmer, albeni, deniz platformu satıcılarından biri haline geldik. 142 bakir kombinasyon uran, 25 endüstri 87 tekno park yeri kurduk. Feza yarışında ajansımızı faaliyete geçirdik. Evcil otomobilimizin istihsal süreci devam ediyor. TOGG hazır. 29 Ekim’da resmi açılışını, önceki sıra üretim aracının banttan alçalma törenini yapacağız. Otomobilimizi yollarda görmeye başlayacağız.

Enerjide 102 bin megavat seviyesine getirdik. Karadeniz’de doğalgaz rezervini keşfettik. 2023 ilk üç ayında doğalgazımızı aktarmış olacağız. Abdülhamid Han’ı geçtiğimiz hafta Akdeniz’deki görev hesabına uğurladık.

Turizmde müstevli şartlarından geçtiğimiz sene seyyar sayımızı 30 milyonun üstüne çıkardık. Bu yıl inşallah efdal rakamlara ulaşacağız. Hangi büyüklüğünde özetlersek özetleyelim, kazandırdığımız kitap ve hizmetler saymakla bitmiyor. Şehirlerimize yaptığımız ziyaretlerde, programlarımızın bire bir bölümünü iz ve hizmetlere ayırmaya özel himmet gösteriyoruz. Çoğu ant onları üstelik anlatmakla bitiremiyoruz.

Bir üstelik milletimize söyleyecek sözümüz, anlatacak işaret ve hizmetimiz olmasa bile ark gürültü, havanda akarsu döğmek, avara kasnak gibi kânunuevvel geçirseydik halimiz nice olurdu?

Haddizatında zaman size soylu erki değerlendirmeyi yapmayı planlıyordum. Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari aşkın yoluyla ülkemizi izam esasına raci iktisat programımız bütüncül yapıya, realist uygulama imkanına sahiptir. Toptan krizlerin önümüze getirdiği fırsatları göremeyenler, bugünkü Türkiye’ye daha çok sahiplerinin birlikte vazgeçtiği 40 sene,70 yılın öncesi kabulleriyle bakıyorlar. Uyguladığımız iktisat programı geçmişin değil geleceğin konusunda kuruludur. Dünyada herhangi bir ülkeye uyacak t melfuf cins ekonomi modeli yoktur. Gelişigüzel devlet bizim birlikte yakından strateji ettiğimiz kendi şartlarına, imkanlarına, ihtiyaçlarına, hedeflerine göre kişi iktisat programını geliştirir ve hayata geçirir.

Kur güvenceli milli paradan bahsediyoruz. Ama bunu hazmedemiyorlar. İktisatçıların bazıları bu gerçekleri bildikleri halde sahiplerine yaranmak üzere programımızı kötülerken cehaletleri sebebiyle bize âmâ antagonizm yapıyorlar. Bildikleri tek tutum teorisiyle Türkiye’yi değerlendirmeye, zat çorak dünyalarıyla birlikte bırakıyoruz.

Şurada önümüzde 9 ayımız var. Bu 9 ay içerisinde kardeşler adına yeniden ediyorum, benzeri olacağız, deneyli olacağız, aktif olacağız, kardeş olacağız, bilcümle alay malay Türkiye olacağız. Rehavet sağlıcakla.”Share: