Saf: “İlk günkü aşkla hizmet ediyoruz”

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın DOĞRU Parti’nin kuruluşunun 21. yılı dolayısıyla yazdığı mektubu vatandaşlara ulaştıran DÜRÜST Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Sakıncasız Öz, “21 yılı geride bırakmış olmamıza karşın geçmiş günkü aşkla hizmet etmeye bitmeme ediyoruz” dedi.

DÜRÜST Fırka’nin 21 sene önce kurularak hizmete talip olduğunu tamlayan Erzurum İl Başkanı Mehmet Emniyetli Günahsız, “Ülkemizin temas bakımdan tıkanma yaşadığı bir dönemde öne çıkarak halka umut olan Sayın Cumhurbaşkanımız, zaman da nazik ayrımsız teveccühle karşılanmakta ve evvel günkü gibi dostça başlangıç tacı edilmektedir. Zira liderimiz bu bölüt efendilik değil, hizmetkarlık yapmaya istekli reşit bunu üstelik sunma üstten genişlik alta kadar kamu teşkilatlarına aşılamayı başarmıştır. Bizim insanımız üstten bakanı de candan yananı da agâh ve çalışanın hakkını verir.” dedi.

Münezzeh: Sokakta tabiiyet ve bindi var

AK Öğür’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın yazdığı mektubu halka ulaştırdıklarını tamlayan Erzurum İl Başkanı Mehmet Emniyetli Arı, bu vesileyle günceli hasbihal ika imkanı bulduklarını dahi belirterek, “Vatandaşlarımız Sayın Cumhurbaşkanımızın mektubunu doğrulama alırken aynı yandan yapılan hizmetlere teşekkürname ediyor, tıpkı yandan gündemle ait düşüncelerini aktararak şikayetlerini ve beklentilerini dile getiriyor. Bizim AK Öğür kendisine onlara karşı aynı sorumluluğumuz var. Veri iltifata tabidir fakat iştahlı olduğumuz görevi gerçekten namına getirebilmek amacıyla yararlı eleştirilere dahi ihtiyacımız var. bu bakımdan halkla beraber atılmak, onlara incitmek, sıkıntılarını ve beklentilerini uymak bu kutlu yürüyüşün olmazsa olmazlarındandır. Zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın mektubunu ulaştırdığımız kardeşlerimizle mini toplantılar etme fırsatı de bulduk. Halkımız Sayın Cumhurbaşkanımızı çokça seviyor ve sorunlarına çözümü dahi yeniden AK Parti’nin getireceğine inanıyor. Bu çokça makro benzeri detay çünkü girdiği gelişigüzel seçimden bir numara öğür namına çıkan SELIM Fırka’nin, 2023 seçimlerinde bile rakiplerini sandığa gömeceğini engelsiz aynı şekilde gösteriyor. Matlup siyasetinin, bakım siyaseti karşısında şansı olmadığını vatandaşlarımız de dile getiriyor. Bu hizmet kervanının yürümesi ve Türkiye’nin güçlenerek yoluna bitmeme edebilmesinin bir tane yolu bile budur.” değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan’dan 2023 vurgusu

YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanı Mehmet Emin Salt’ün ulaştırdığı ve vatandaşa hitaben yazılan mektupta 2023 seçimlerine vurgu özne Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, “2023 hedeflerimizi hayata geçirerek ve 2053 vizyonumuzu nesir ederek ülkemize ve milletimize verdiğimiz sözlerin tamamını adına anlatmak istiyoruz.” dedi. Cumhur Reisi Erdoğan’ın vatandaşlara gönderdiği mektup şöyle:

“Sizi sunma kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum. Bundan 21 sene önceki, 14 Ağustos 2001 tarihinde, AK Partimizin resmi kuruluşunu tamamlayarak, milletimize hizmete ve ülkeyi yönetmeye müştehi olmuştuk. “BİR OLDUK 21 OLDUK” şiarıyla çıktığımız bu yolda, evvel günkü heyecanla yolumuza bitmeme ediyoruz. Hamdolsun milletimiz birlikte kuruluşumuzun üzerinden 16 ay geçmeden girdiğimiz geçmiş seçimde, partimizi bulutsuz mesafe farkla iktidara getirerek bize olan güvenini göstermiştir.

Türkiye’nin; vesayetin sancılarıyla kıvrandığı… Ansız kalmışlığın yükünün altında ezildiği… İstikrar ve güvensizlik bataklığında çırpındığı ciharıyek yandan türe ve özgürlük taleplerinin yükseldiği… Velhasıl tarihin en bunalımlı dönemlerinden birini yaşadığı tıpkısı süreçte üstlendiğimiz bu tehlikeli sorumluluğun hakkını atfetmek üzere sakır sakır çalıştık. Bugün dönüp geriye baktığımızda, 20 yılda asırlık aynı el erki ve kalkınma hamlesi gerçekleştirdiğimizi kıvançla görme ediyoruz.

Eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye, sanayiden spora her alanda Türkiye’nin yemeden içmeden eksiklerini gidermekle kalmadık, gelecekte yapacağı atılımların da altyapısını kurduk. Deminden bu hayat dolu altyapının üstünde 2023 hedeflerimizi hayata geçirerek ve 2053 vizyonumuzu nesir ederek ülkemize ve milletimize verdiğimiz sözlerin tamamını adına anlatmak istiyoruz. Bunun için 2023 seçimleri ciddi öneme sahiptir.

Kuruluşundan beri girdiği her seçimden bir numara çıkan AK Tümen olarak, 2023’te yapılacak Reisicumhur ve milletvekili seçimlerinde aynı nöbet elan desteğinize talibiz. İnşallah partimizin benzeri ahir bünye sene dönümü mutluluğunu, ülkemizi hedeflerine aynı girişim daha yaklaştırmış bulunmanın gururuyla, gene bilcümle beraber yaşayacağız. Ülkemizin bugüne kadarki mecmu meselelerini kuşkusuz çözdüysek, bugünkü sıkıntılarına dahi yine biz merhem bulacağız.

Partimize bugüne kadar oyları ve dualarıyla bindi olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Sevgi ve saygılarımla…” – ERZURUM

Share: