Utku Partisi lideri Beklenti Özdağ, 6’lı masaya çağrısını yineledi: Mansur Yavaş’ı aday gösterin

Galebe Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, sığınmacı sayısının arttığını, seçimlere akıllıca ilerlerken seçme güzeşte dönem daha çok mülteci ve kaçağa yurttaşlık verildiğini tez etti.
Afganların eğreti sığınmacı değil kaçak olduğunu savunan Özdağ, “Kaçaklara ne türel zemininde vatandaşlık veriliyor?” sorusunu yöneltti. Özdağ, 13 bin 327 Pakistanlıya yurttaşlık verilip verilmediğinin açıklanmasını arzu etti.

‘YAVAŞ’ ÇAĞRISINI YİNELEDİ

Vatandaşlık verilen Suriyeli sayısının 1 milyon 476 bin 368 olduğunu, seçimlere büyüklüğünde 3 milyon Suriyeliye yurttaşlık vermenin hedeflendiğini öne süren Özdağ, şunları kaydetti: “Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Akşener, sayın diğer altılı ganyan masada oturan liderler sizi sağduyuya, Türk milletinin ferman hakkını savunmaya, vatandaşlık verilerek Türkiye’de milli iradeyi tağyir ika çalışmasına karşı cephe almaya ve daha çok kızıl gününe dönüşen altılı ganyan masa toplantılarıyla milleti oyalamayı bırakıp Sayın Mansur Yavaş’ı namzet göstermeye davet ediyorum.”

“KUSUR DİLEMEYE HAZIRIM”

Açıklamasının ardından tıpkısı basın mensubunun, “Tahminî 1,5 milyon kişiye vatandaşlık verildiğini söylüyorsunuz. Elinizde iddia varsa sunabilir misiniz?” sorusuna Özdağ, “1,5 milyon değil gerçekte 1 milyon 700 bini aştı diğer verilenlerle gelişigüzel. Benim bir çağrım var. ‘Ümit Özdağ akilane söylemiyor’ diyorsanız yurttaşlık verilenlerin listesini Resmi Gazete’de yayımlayın. 200 bin rakamı çıkarsa ben kusur dilemeye hazırım” yanıtını verdi.

Share: