Vekil Varank’tan, Kızılkaya Belediyesinin,’Kızılkaya’nın Siyah Altını Çörek Otu Eleme ve Sıkma Projesi’ne övme

Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, ‘Kızılkaya’nın Yağız Altını Çörek Otu Eliminasyon ve Sıkma Projesini’, Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın çok beğendiğini ve ekleme ayar üretecek ayrımsız mücahede olduğunu belirttiğini söyledi.

Burdur İl Hususi İdare Güruh Salonu’nda düzenlenen Içtimai Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Projeleri İmza ve Coğrafi İşaret Tescil Belgeleri Doğrulama Töreni’ne katılan Uran ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank, Kızılkaya Belediyesinin Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ile eş yürüttüğü, ‘Kızılkaya’nın Yağız Altını Kurs Otu Eleme ve Sıkma Projesini’ çokça beğendiğini ve ilişik ayar üretecek ayrımsız proje olduğunu belirtti.

“Çiftçilerimizin yüzünü güldürecek”

Projelerinin beğenilmesinde memnuniyet duyduğunu dile getiren Kızılkaya Belediye Reisi İlkay Güngör, “Bakanımız yapmış olduğumuz projenin tamam Türkiye’ ye kat sayı, mülhak değeri yüksek ayrımsız proje olduğunu belirterek bizleri ayrımsız kat henüz gururlandırdı. Kısa ayrımsız müddet bilahare kurulacak olan tesisimizle birlikte Kızılkaya’mızın artağan topraklarında yetişen çörek otu çiftçilerimizin yüzünü güldürecek. Kurs otu piyasasında beldemiz ülkemizde mefret bir yere topluluk olacaktır. Projede emeği olan herkese değişik teşekkürname ederim” dedi. – BURDUR

Share: