Bolulu hayırhah hisse senedi insanı Ahmet Baysal’ın eşi ölüm etti

İzzet Baysal Vakfı Başkanı hayırhah iş insanı Ahmet Baysal’ın eşi Solmaz Baysal 93 yaşında hayatını kaybetti.

Vakıftan yapılan açıklamada, vakfın seçkin ahit hamisi olan ve Bolu’ya katkıları nedeniyle “Sosyal Güçlük Ödülü”ne müstahak tanıdık Solmaz Baysal’ın hayatını kaybettiği bildirildi.

Baysal’ın cenazesinin, ferda Sürekli Konutlar Camisi’nde ikindi zamanı kılınacak namazın arkası sıra Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesindeki (BAİBÜ) Baysal ailesine tahsis edilen anıt mezara defnedileceği belirtildi.

Protokolden taziye mesajları

Bolu Valisi Erkan Tığ ve BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Solmaz Baysal’ın vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.

Kılıç, mesajında, Baysal ailesine başsağlığı dileklerini ileterek, “Vefatını yoğun teessürle öğrendiğim Bolu’nun değerli hisse senedi insanı İzzet Baysal’ın yeğeni Ahmet Baysal’ın eşi Solmaz Baysal Hanımefendi’ye Allah’tan rahmet, dram ailesine ve tekmil Bolulu hemşehrilerime başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Rektör Alişarlı ise Bolu’ya bir nice hayır eseri kazandıran, güler yüzlü ve şişman kişiliğiyle gönüllerde ayrı yeri olan rahmetlik Solmaz Baysal’ı hep güler yüzüyle hatırlamaya bitmeme edeceklerini belirterek, ilkin Ahmet Baysal koyulmak amacıyla İzzet Baysal Vakfına ve kül Bolululara çıdam ve başsağlığı dileğinde bulundu.

Share: