TransAnatolia Rally Raid’in Yahyalı etabı yapıldı

Bu sene 12’ncisi düzenlenen TransAnatolia Rally Raid’in Yahyalı etabı ilçenin Derebağ Mahallesi’nde verilen bidayet ile yapıldı.

Yahyalı’dan başlayıp Çelikhan’da son bulacak 148 km’lik metanetli parkurda farklı kategorilerden 58 yarışçı yarıştı. Yarış başlamadan ilk başlama noktasında yarışçılara başarılar dileyen Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, “TransAnatolia Rally Raid’e sülale sahipliği yaptığımız için oldukça mutluyuz. Bilindiği üzere Yahyalı bire bir turizm cenneti. Bu ilçede bir nice güzellik bulunuyor. Bu cins organizasyonlara karı sahipliği tahsis etmek bizim üzere oldukça makro. Bura birçok spor dalının yapıldı bire bir form haline geliyor. Aynı belediye başkanı kendisine ilçemizde yapılacak herhangi bir kalem organizasyona kamu bindi vereceğimizin sözünü de buradan atfetmek istiyorum. Ego herkese kolaylıklar diliyorum. Kazasız bire bir yarış olmasını talep ediyorum” diyerek konuştu.

Yarışma Direktörü Maksat Dürüstkan ise, “Bugün, 12.’si gerçekleştirilen TransAnatolia Rally Raid’in Yahyalı etabını gerçekleştiriyoruz. Yarışçılarımız Aladağları geçerek Çelikhan’da etabı tamamlayacaklar. Ayrımlı kategorilerden 58 yarışmacımız buradan start aldı. Motor, Quad, SSV, otomobil ve kamyon kategorilerinden yarışmacılarımız var. Tor namına harita kıraat hikmet ve yeteneğini geliştiren yarışmacılarda bu etapta Rally kategorisinde bidayet alacaklar” ifadelerini kullandı. – KAYSERİ

Share: