Ümitler Türkiye Tekvando Şampiyonası karşılaşmaları tamamlandı

Sinop’ta kısaca 2 bin 200 sporcunun katıldığı Ümitler Türkiye Tekvando Şampiyonası’nda 5 günlük mücadeleler sona erdi. 8 eş ve 8 eş sporcu adını birinciliğe yazdırdı.

Türkiye Tekvando Federasyonu’nun düzenlediği 2022 yılı Ümitler Türkiye Tekvando Şampiyonası karşılaşmaları Sinop’ta sona erdi. Format Spor Salonunda planlı turnuvaya Türkiye’nin değme yerinden kızlar ve erkekler olarak mecmu 2 bin 200 sporcu katıldı. Müsabakaların akıbet gününde oynanan bitiş maçlarında madalya ahzetmek için müthiş uğraş eden sporcuları Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon ve davetliler izledi.

5 günlük müsabakaların sonunda birincilik elde eden 8’er kategoride koca ve kadın sporcular şu şekilde:

Ümit Erkekler kategorilerinde birinciler: 54 kiloda Server Iri Tokat Niksar Belediye Spor Kulübü, 58 kiloda Bilal Küskü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, 63 kiloda Berkay Erer İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, 68 kiloda Arslan Demir Ankara Ego Spor Kulübü Derneği, 74 kiloda Cemil Tarik Altıngöz Samsun Büyükşehir Belediyesi Cahillik ve Spor Kulübü, 80 kiloda İsmail Seymen Kazan İzmir Tüvana TED Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, 87 kiloda Ahmet Vefa Bumin Erzurum Esenlik Bilgisizlik ve Spor Kulübü Derneği, +87 kiloda Oğuz Tokgöz Tekirdağ Flipper Spor Kulübü.

Beklenti Bayanlar kategorilerinde birinciler: 46 kiloda Halime Neslihan Kılınç Malatya Battalgazi El Eğitimi Merkezi Cahillik ve Spor Kulübü Derneği, 49 kiloda Elif Sude Akgül İstanbul Davet Zer Spor Kulübü Derneği, 53 kiloda Öykü Özbey Ankara Ego Spor Kulübü Derneği, Bayanlar 57 kiloda Diğer Özbey Ankara Ben Spor Kulübü Derneği, 62 kiloda Hürü Gökçe Gögebakan Ankara İlbank Deneyimsizlik ve Spor Kulübü Derneği 67 kiloda Işıl Galebe İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, 73 kiloda Zehra Begüm Kavukçuoğlu İstanbul Çağrı Zer Spor Kulübü Derneği, +73 kiloda Ayselnur Keyif Ankara Ben Spor Kulübü Derneği.

Karşılaşmaların serencam gününde dereceye giren ve armağan almaya doğruluk kazanan sporculara madalyasını Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu sunma etti. – SİNOPShare: